SSC CPO Recruitment 2024 Selection Process, Notification, Fee & Eligibility

দিল্লী আৰক্ষী আৰু কেন্দ্ৰীয় সশস্ত্ৰ আৰক্ষী বাহিনী (CAPF)ৰ উপ-পৰিদৰ্শক পদৰ বাবে খালী হোৱা ৪১৮৭টা পদ পূৰণৰ বাবে কৰ্মচাৰী বাছনি আয়োগে অফিচিয়েল এছএছচি(SSC) চিপিঅ’ অধিসূচনা ২০২৪ PDF আপলোড কৰিছে। এই অধিসূচনাখন এটা গুৰুত্বপূৰ্ণ নথি, য’ত খালী পদৰ সবিশেষ, যোগ্যতা, বাছনি প্ৰক্ৰিয়াৰ পৰীক্ষাৰ ধৰণ, খালী পদ আদিকে ধৰি তথ্য সন্নিবিষ্ট কৰা হৈছে। SSC CPO ২০২৪ পৰীক্ষাৰ অধিসূচনা ডাউনলোড কৰাৰ প্ৰত্যক্ষ লিংকটোও অফিচিয়েল ৱেবছাইটত প্ৰকাশ পোৱা প্ৰবন্ধটোত উপলব্ধ https: //ssc.gov.in/. সম্পূৰ্ণ বিৱৰণো আপোনাৰ উল্লেখৰ বাবে লেখাটোত শ্বেয়াৰ কৰা হৈছে।

এছ এছ চি চি পি অ’ অধিসূচনা ২০২৪ৰ জাৰি কৰিলে

এছ এছ চি চি পি অ’ৰ বিজ্ঞাপনৰ জৰিয়তে উপ-পৰিদৰ্শক পদৰ বাবে মুঠ ৪১৮৭টা পদ মুকলি কৰা হৈছে। উপ-পৰিদৰ্শক পদ হিচাপে নিযুক্তি পাবলৈ SSC CPO Exam 2024 ৰ বাবে অনলাইন আবেদন কৰিবলৈ আগ্ৰহী প্ৰাৰ্থীসকলে পৰীক্ষাৰ বাবে আবেদন কৰাৰ পূৰ্বে notification pdf ৰ মাজেৰে যাব লাগিব। SSC CPO Notification 2024 PDF য়ে পৰীক্ষাৰ বাবে ৰেডি ৰেফাৰেন্স হিচাপে কাম কৰে। প্ৰাৰ্থীসকলক চৰকাৰী অধিসূচনাত উল্লেখ কৰা সকলো সবিশেষ পঢ়ি বুজিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে।

এছ এছ চি চি পি অ’ অধিসূচনা ২০২৪ PDF
দিল্লী আৰক্ষী আৰু ভাৰতীয় অৰ্ধসামৰিক বাহিনীত সুনিৰ্দিষ্ট চাকৰিৰ বাবে আগ্ৰহী প্ৰাৰ্থীৰ বাবে বিপুল সংখ্যক পদ খালী হোৱাৰ কথা ঘোষণা কৰি www.ssc.gov.in ত SSCৰ বিশদ SSC CPO Notification 2024 প্ৰকাশ কৰিছে। উক্ত খালী পদসমূহৰ বাবে আগ্ৰহী প্ৰাৰ্থীসকলে এছ আই পদৰ বাবে যোগ্যতা আৰু অন্যান্য সবিশেষ জানিবলৈ বিশদ অধিসূচনা পিডিএফৰ মাজেৰে যাব লাগিব। তলৰ লিংকটোত ক্লিক কৰি পোনপটীয়াকৈ SSC CPO 2024 Notification ডাউনলোড কৰক।

এছ এছ চি চি পি অ’ অধিসূচনা ২০২৪- গুৰুত্বপূৰ্ণ তাৰিখ
SSC CPO 2024 Exam Exam ৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ তাৰিখ SSC CPO Notification 2024 ৰ লগতে SSC য়ে প্ৰকাশ কৰিছে।প্ৰাৰ্থীয়ে কোনো সময়সীমাৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ তাৰিখবোৰ মনত ৰাখিব লাগিব। SSC CPO 2024 ৰ বাবে আৱেদন প্ৰক্ৰিয়া https://ssc.gov.in/ ত আৰম্ভ কৰা হৈছে আৰু প্ৰাৰ্থীসকলে ২৮ মাৰ্চ ২০২৪ৰ পূৰ্বে যথাযথভাৱে পূৰণ কৰা আবেদন পত্ৰ জমা দিব পাৰিব। তলৰ তালিকাৰ পৰা সম্পূৰ্ণ সূচী।

Notification Release                            4th March 2024
Apply Online Starts                              4th March 2024
Last Date to Apply Online                   28th March 2024 (11 pm)
Last Date Fee Payment                        29th March 2024
Dates for Correction                            30th & 31st March 2024
SSC CPO Paper-I Exam Date 2024        9th, 10th, 13th May 2024

এছ এছ চি চি পি অ’ খালী পদ ২০২৪
এই বছৰ এছ এছ চিয়ে এছ এছ চি চি পি অ’ অধিসূচনা ২০২৪ৰ জৰিয়তে কেন্দ্ৰীয় সশস্ত্ৰ আৰক্ষী বাহিনীত (চি এ পি এফ) উপ পৰিদৰ্শক আৰু দিল্লী আৰক্ষী- পুৰুষ আৰু মহিলাৰ উপ পৰিদৰ্শক (এক্সে.)ৰ বাবে ৪১৮৭টা খালী পদ মুকলি কৰিছে। ৪১৮৭টা খালী পদৰ ভিতৰত এছ আইৰ বাবে ১৮৬টা খালী পদ ঘোষণা কৰা হৈছে দিল্লী আৰক্ষীত পদ, আৰু বাকী ৪০০১টা পদ চিএপিএফ (কেন্দ্ৰীয় সশস্ত্ৰ আৰক্ষী বাহিনী)ৰ বাবে ঘোষণা কৰা হয়। পোষ্ট-ৱাইজ আৰু কেটেগৰী-ৱাইজ এছএছচি চিপিঅ’ খালী পদ বিতৰণ তলত সূচীভুক্ত কৰা হৈছে।

এছ এছ চি চি পি অ’ অধিসূচনা ২০২৪ যোগ্যতা
SSC CPO 2024 পৰীক্ষাত আগ্ৰহী প্ৰাৰ্থীসকলে শিক্ষাৰ অৰ্হতা আৰু বয়সৰ সীমাৰ ক্ষেত্ৰত প্ৰয়োজনীয় যোগ্যতাৰ মাপকাঠী পূৰণ কৰিব লাগিব। এছ এছ চি চি পি অ’ অধিসূচনাত উল্লেখ কৰা অনুসৰি, যোগ্যতাৰ পৰিমাপসমূহ তলত তালিকাত উল্লেখ কৰা হৈছে।

শিক্ষাৰ অৰ্হতা (০১.০৮.২০২৪ তাৰিখৰ দৰে)

দিল্লী আৰক্ষী আৰু চিএপিএফত উপ পৰিদৰ্শক- যিকোনো শাখাত স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত বিশ্ববিদ্যালয়ৰ পৰা স্নাতক ডিগ্ৰী লাভ কৰিব লাগিব।
দিল্লী আৰক্ষীত উপ পৰিদৰ্শক (কাৰ্যবাহী) (কেৱল পুৰুষ)– শাৰীৰিক সহনশীলতা আৰু মানক পৰীক্ষাৰ বাবে নিৰ্ধাৰিত তাৰিখ অনুসৰি এল এম ভি (মটৰ চাইকেল আৰু গাড়ী)ৰ বাবে বৈধ ড্ৰাইভিং লাইচেন্স।

বয়সৰ সীমা

০১.০৮.২০২৪ তাৰিখে ২০ৰ পৰা ২৫ বছৰ।

এছ এছ চি চি পি অ’ ২০২৪ অনলাইন প্ৰ-পত্ৰ
যোগ্য প্ৰাৰ্থীৰ এছ এছ চি চি পি অ’ৰ আবেদন পত্ৰ গ্ৰহণৰ বাবে অনলাইন আবেদন লিংক এছ এছ চিৰ অফিচিয়েল পৰ্টেল https://ssc.gov.in/ ত সক্ৰিয় কৰা হৈছে। SSC CPO পৰীক্ষাৰ বাবে অনলাইন আবেদনৰ সম্পূৰ্ণ বিৱৰণৰ বাবে তলত শ্বেয়াৰ কৰা লিংকটোত ক্লিক কৰক। শেষ মুহূৰ্তৰ কাৰিকৰী ত্ৰুটিৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ প্ৰাৰ্থীসকলক শেষ তাৰিখ অৰ্থাৎ ২০২৪ চনৰ ২৮ মাৰ্চৰ পূৰ্বে আবেদন পত্ৰ জমা দিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে।

Leave a Comment